Styrelse och valberedning 2020

 
Titel och namn               Mailadress                                
Infoinfo@ssrksundsvall.se
Styrelsenstyrelsen@ssrksundsvall.se
Ordförande
Christer Friskordforande@ssrksundsvall.se
Vice ordförande
Mikael Ernerfeldt
viceordforande@ssrksundsvall.se
Sekreterare
Dan BergkvistSekreterare@ssrksundsvall.se  
Kassör
Dan Bergkvist kassor@ssrksundsvall.se
Utställningsansvarig
Helene Lindqvistutstallning@ssrksundsvall.se
Retrieveransvarig
Elisabeth Lenzretriever@ssrksundsvall.se
Spanielsekreterare          
Eva-Lena Sundholmspanielsekreterare@ssrksundsvall.se    
Viltspårsekreterare                                                                                       
Christer Friskviltsparsekreterare@ssrksundsvall.se  
Tollarsekreterare
Sofia Selintollare@ssrksundsvall.se  
Utbildningsansvarig
Mikael Ernerfeldtutbildning@ssrksundsvall.se
Webmasterwebmaster@ssrksundsvall.se 
Valberdning
Åsa Norgren
Emilia Sellbom
Ann-Lena Holmberg
Revisorer
Thomas Holmgren
Bengt Ohlsson

Behandling av personuppgifter, d.v.s. uppgifter som kan knytas till en viss levande person, omfattas av bestämmelserna i personuppgiftslagen (1998:204), ”PuL”. Syftet med PuL är att skydda privatpersoner mot kränkningar av deras personliga integritet.

Enligt PuL får personuppgifter behandlas endast under vissa förutsättningar. Vi följer PuL och skyddar personuppgifter genom omfattande säkerhetsåtgärder. Genom att klicka i våra rutor, tex i samband med kurser, så samtycker du till att vi, SSRK Sundsvall, behandlar (t.ex. sparar och använder oss av) personuppgifter om dig, i enlighet med PuL och vår beskrivning nedan. Du avgör själv om du vill lämna några uppgifter till oss.

De personuppgifter du lämnar, tex till maillista, styrelse, kommittéer alt. bokar en kurs, (namn och kontaktuppgifter mm), sparas i vårt medlemregister. Uppgifterna kommer endast att behandlas av SSRK Sundsvall. Vi garanterar att dina personuppgifter hålls konfidentiella och inte används för andra ändamål än vad som angetts ovan.